Filiz Ekimi Şırnak

Filiz Ekimi Şırnak

Filiz Ekimi Şırnak

Eski yapılar üzerinde ihtiyaç duyulan Şırnak filiz ekimi uygulaması inşaat sektörü içerisinde bina güçlendirme alanında bulunmaktadır. Fakat her durumda bina güçlendirme konusunda değil merdiven, balkon ya da pencere korkulukları gibi bölgelerde de bu yönteme başvurulmalıdır. Kimyasal dübel kullanılarak gerçekleştirilen filiz ekimi Şırnak uygulaması sırasında kimyasal dübel kullanılmasının nedenlerinden bir tanesi en güvenli seçenek olarak yer almasıdır. Taş, tuğla ya da beton gibi sert ve boşluklu bölgeler için tasarlanmış bir işlemdir. Geliştirilen polyester reçine esaslı, kolay ve hızlı şekilde alana uygulanabilen, aşırı mukavemetli bir kimyasal olarak yer almaktadır.

Diğer ismi ile kimyasal ankraj uygulaması bina güçlendirmesinde kullanılır. Bina güçlendirme uygulamalarında, bina yapılacak bölgelerde, kolon takviyelerine ya da balkon pencere korkuluklarına uygulanabilmektedir. Şırnak filiz ekimi uygulaması beton yapılmak istenen filizin kalınlığına göre delik açılmakta, açılan delik içerisine kimyasal dübel adı verilen karışımın doldurulması ve demir filizinin o delik içerisine katılması ile filiz ekimi yapılmaktadır. filiz ekimi Şırnak yapıldıktan kısa bir zaman sonra kesinlikle hareket etmeden donmaktadır.

Filiz Ekimi Uygulamaları

Betonarme yapılar üzerinde yeni sistemlerin eklenmesi, güçlendirme amacı ile çerçeve içerisine perde duvar konulması gibi uygulamalar yapılması için betonun kısa sürede kaynaştırılması gerekmektedir. Bu kaynaşma uygulaması eski ve yeni betona Şırnak filiz ekimi ile yapılmaktadır. Betonarme, donatı ile betonun beraber yük taşıması anlamına gelmektedir. Beton basınç kuvvetlerini, donatı da çekme kuvvetlerini bir arada taşımaktadır. Yük taşıma beton ile donatı içerisine tam yapışma, aderans, anlamına gelmektedir. Donatı kendisine gelecek olan çekme kuvvetini beton ile beraber ara yüzeyinde betona aktarmaktadır. Eğer donatı betona yeterli alanda yapışma yetersiz bulunuyorsa betonla donatı arasında yer alan aderans kuvveti yetersiz kalmakta ve demir betondan sıyrılmaktadır. Eğer aderans yeterli veya donatı yeterli boyda konulması durumunda filiz ekimi Şırnak uygulamasında donatı betondan sıyrılmamaktadır.

Yapı güçlendirme ve Şırnak filiz ekimi uygulamaları, kimyasal ürünler, bu ürünlere uygun olabilecek yardımcı malzemeler ve alanında son derece uzmanlaşmış personel desteği ile beraber her projede ayrı ayrı gereksinimler göz önünde bulundurulmaktadır. Bu uygulama ile mantolama yöntemi ile güvenle uygulanmaktadır.

 09 Ağustos 2018, id:15152

Diğer Yazılar

E-bülten Kayıt

telefonwhatsappmail
Villa kiralama Muhafazakar Villa Kiralama Lüks Villa kiralama Ekonomik Villa kiralama Güvenilir Villa kiralama Fethiye Villa kiralama Kaş Villa kiralama Muğla Villa kiralama Kalkan Villa kiralama Temiz Villa kiralama Havuzlu Villa kiralama Villa kirala Muhafazakar Villa Kirala Lüks Villa kirala Ekonomik Villa kirala Güvenilir Villa kirala Fethiye Villa kirala Kaş Villa kirala Muğla Villa kirala Kalkan Villa kirala Temiz Villa kirala Havuzlu Villa kirala